Primăvara Culturală Giurgiuveană se apropie de final

Maratonul evenimentelor din cadrul Primăverii Culturale Giurgiuvene a ajuns la final.

Timp de mai bine de o lună publicul din oraş s-a bucurat de o mare varietate de manifestări culturale, de la concerte în aer liber, recitaluri de pian, spectacole folclorice şi coregrafice, festivaluri şi concursuri de muzică, dans, pictură, cunoştinţe de cultură generală, până la seri de teatru şi operă sau lansări de carte. Din distribuţia acestor spectacole au făcut parte personalităţi de renume ale scenei româneşti locale şi nu numai.

Toate aceste activităţi culturale au fost organizate de Primăria Municipiului Giurgiu prin Centrul Cultural “Ion Vinea”.
Seria de evenimente se încheie mâine, ora 19.00, la Ateneul Nicolae Bălănescu, cu conferinţa “Teme literare fundamentale” susţinută de Dr. Cosmin Georgescu la care vor fi invitaţi elevii de liceu, întâlnirea având scopul de a-i ajuta să aprofundeze materia de limba şi literatura română pentru bacalaureat.

Ultima modificare: 21.05.2014 – 00:00 de către Primăria Giurgiu

Anteriorul Poliţiştii locali din Giurgiu vor fi răsplătiţi de ziua lor